bikepacking

Bikepacking

porady

Porady

wyścigi

Relacje

zestaw startowy zawodników Ultra Race Dolina Bugu

Rowery i sprzęt podczas Ultra Race Dolina Bugu 2023

08-10.09.2023 143 zawodników wyruszyło w przygodę wzdłuż Doliny Bugu. Zawodnicy zmierzyli się na jednym z dwóch dystansów Gigante (550km) i Classico 265km. Przyszła pora na zestawienie sprzętów na jakich startowali.

Ultramaraton Rowerowy

Ultra Race Dolina Bugu to nie tylko ultramaraton rowerowy to coś więcej

Jazda rowerem wzdłuż doliny Bugu to wspaniałe doświadczenie dla miłośników natury i aktywnego spędzania czasu. Dolina Bugu to obszar o pięknym krajobrazie, który obejmuje lasy, łąki, rozlewiska i zakola oraz samą rzekę Bug.

Jak się ubrać na rower

3 warstwy i tyle

Jak ważne jest odpowiednia odzież kolarska wie każdy kto chociaż raz jechał rowerem w niskiej temperaturze, w deszczu lub silnym wietrze. W warunkach pogodowych odmiennych od letniego, ciepłego słońca odpowiedni strój kolarski ma wielkie znaczenie..

ultramaratony rowerowy

Mój pierwszy ultramaraton gravelowy

Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami i zainspirować Was do udziału w ultramaratonie rowerowym. Po pierwsze dlatego, że sam w roku 2022 wziąłem udział w swoim pierwszym maratonie ultra gravelowym.

Jakie opony wybrać na ultra maraton rowerowy

Jakie opony dobrać na maraton gravelowy?

Odpowiedź jest bardzo prosta, najszersze jakie możesz założyć. Ja na oponach 32 mm bez bieżnika przejechałem DiabelskiBikeChallenge2022 (660 km i ponad 4600 m. przewyższenia) z uśmiechem na ustach. To nie będą techniczne wskazówki, tylko jak wykorzystać to co mamy aby rowerowa przygoda zapewniała maksimum radości.